Nedan på denna sida hittar Du namnen på de personer i distriktet som genom åren erhållit SöGDF:s utmärkelse i guld. Tre olika valörer finns: guld, silver eller brons. 

 

Kriterierna för att få dessa fina utmärkelser finns under Policies

 

Sammanfattning:

 

Utmärkelserna är:

Rockslagsmärke i guld (RMG)

Rockslagsmärke i silver (RMS)

Rockslagsmärke i brons (RMB)

 

Den som tilldelats RMG erhåller kort för fritt spel inom distriktet livslångt (max fem gånger per bana och år), dock gäller alltid den besökta klubbens egna bestämmelser.

 

Den som tilldelats RMS erhåller kort för fritt spel inom distriktet för de fem följande åren, (max tre gånger per bana), dock gäller alltid den besökta klubbens egna bestämmelser.

 

Följande medlemmar har tilldelats RMG

 

  År Namn Klubb Nr. kort
  2022 Kurt Wallin Katrineholms Gk 70
    Klaes Engdahl  Nyköpings Gk  69
  2020 Mikael Larsson Flens Gk 68
    Bruno Åstrand Trosa Gk 67
    Peter Lundqvist Eskilstuna Gk 66
    Jan Vinger Vidbynäs Gk 65
    Ulf Lengberg Kallfors Gk 64
  2019 Rolf Eriksson Södertälje Park Gk  63
  2017 Björn Janhagen Kallfors Gk 1-2017
    Christina Pernvi Gripsholms GK 62
  2016 Peter Eriksson Torshälla GK 61
    Margareta Friskytt Viksberg GK 60
  2014 Lars Eriksson Viksbergs GK 59
    Vidar Norén Flen GK 58
  2013 Hans Gardehall Katrineholms GK 57
  2009 Ann Svensson Jönåkers GK 56
    Jörgen Ödfjäll Kallfors Gk 55
    Yngve Elveberg Grispholms GK 54
  2008 Bengt Åke Gustafsson Södertälje GK 53
  2007 Åke Jansson Katrineholms GK 52
  2006 Berith Larsson Eskilstuna GK 51
  2005 Matts Spångberg Vikbergs GK 50
  2004 Klas Eriksson Katrineholms GK 49
    Klas Moberg Strängnäs GK 48
    Ronnie Salomonsson Ärila GK 47
    Staffan Westman Katrineholms GK 46
  2003 Birgitta Eriksson Ärila GK 45
  2002 Birgitta Kvist Eskilstuna GK 44
  2000 Asta Holm Södertälje GK 42
    Kurt Rosendahl Strängnäs GK 41
  1999 Christer Isaksson Ärila GK 40
    Leif Löfman Strängnäs GK  39
    Susanne Valentin Flens GK 38
    Margareta Verlaque Trosa GK 37
  1998 Edgar Larsson Torshälla GK 36
    Kjell Westerlund Eskilstuna GK 35
  1997 Göran Gemmel Torshälla GK 34
    Jan Skotte Trosa GK 33
  1996 Staffan Bergfeldt Strängnäs GK 32
  1995 Håkan Ekstig Eskilstuna GK 31
  1994 Gunnar Bergström Katrineholms GK 30
    Rolf Kvist Eskilstuna GK 29
    Ing-Marie Olofsson  Torshälla GK 28
    Rune Tavemark Torshälla GK 27
  1993 Marianne Johanson Ärila GK 26
    Robert Karlsson Katrineholms GK 25
    Lars-Gösta Lindeflod  Katrineholms GK 24
    Mats Lindholm Ärila GK 23
    Lars Ljunglöf Södertälje GK 22
    Sven Remröd Katrineholms GK 21
    Jan Scott Torshälla GK 20
    Gunnar Örn Torshälla GK 19
  1992 P-O Andersson  Katrineholms GK 18
    Jan-Olov Arman  Trosa GK 17
    Olle Ask Strängnäs GK 16
    Karl-Inge Blomgren  Katrineholms GK 15
    Anders Engdahl Ärila GK 14
    Kjell Eriksson Katrineholms GK 13
    Per Forsberg Eskilstuna GK 12
    Gösta Haraldsson Trosa GK 11
    Olle Hörnfeldt Ärila GK 10
    Per Kiellarsson Torshälla GK 9
    Roy Larsson Lund 8
    Gustav Lindblad Ärila GK 7
    Claes Malmnäs Katrineholms GK 6
    Lars Nathorst-Westfelt Södertälje GK 5
    Sixten Olsson Katrineholms GK 4
    Bertil Palm Trosa GK 3
    Ingmar Ringström Katrineholms GK 2
    Rolf von Heidenstam Trosa GK 1
    Sten Wennlo Ärila GK 0

 

 


xlsx
Utmärkelser
2018-11-29