H 50 serieindelning 2018

 

H 50 Div 1

Eskilstuna 1

Gripsholm

Jönåker

Katrineholm

Nyköping

Strängnäs

Trosa

Vidbynäs 

H 50 Div 2

Eskilstuna 2

Flen (se nedan)

Kallfors

Kiladalen

Stallarholmen

Torshälla

Vingåker

Åda

Serietabeller

 

 

 

 

 

 

 
Flen har dragit sig ur H 50 serien vilket medför att de matcherna renderar i WO, 12-0.

 

     

Lagledare 2018 

     

Eskilstuna 1

Kent Karlsson

070-4732660

kent.karlsson@spintec.se

Eskilstuna 2

Thomas Johansson

070-6177405

thomas.johansson@vanaheim.se

Flen

Sauli Kytölä

070-8625985

sauli-kytola@hotmail.com

Gripsholm

Robert Horvat

070-8190010

robert.horvat@anticimex.se

Jönåker

Christer Strömberg

072-5109949

christer.stromberg@ncc.se

Kallfors

Georg Marklund

070-6674952

georg@marklund.eu

Kallfors

Tommy Streipel

070 003 4253

tommy.streipel@volvo.com

Katrineholm

Kari Kortteinen

072-7439660

cubalainen@hotmail.com

Kiladalen

Anders Klingzell

070-2240587

anders57404@gmail.com

Nyköping

Peter Thor

070-3007223

peter@uniphon.se

Stallarholmen

Joakim Kjellberg

073-3279518

joakimkberg@hotmail.com

Strängnäs

Nicklas Angelöf

072-3075490

angarnthebest@hotmail.com

Torshälla

Urban Nordqvist

070-2491677

nordqvisturban@gmail.com

Trosa

Bengt Åkerlid

070-6209470

bengt.hogan@bredband.net

Vidbynäs

Jonas Nordin

070-5857503

61nordin@gmail.com

Vingåker

Anders Kind

0730-790360

anders.kind@postnord.com

Åda

Mikael Jakobsson

070-5478834

info@mjakobssons.se

     

 

Tävlingsbestämmelser

 

Matchrapportering

Rapportera online

Matchrapport papper

 

Lagledare

 

Individuellt slutspel

Slutspel är den 23 september på Jönåker GK

Prisbord genom SöGDFs försorg.

Tidigare segrare

2017 Eskilstuna 1

2016 Strängnäs

2015 Trosa GK

2014 Åda Gc

2013 Trosa GK

2012 Trosa GK
2011 Katrineholms GK
2010 Strängnäs GK

2009 Strängnäs GK

2008 Strängnäs GK
2007 Åda G&CC

2006 Sundbyholm GCC

 

 

  

Håkan Norling       

H 50 serien

hakan.norling@hotmail.com

0730-699096